Звіт Борівського селищного голови Олександра Тертишного про роботу Борівської селищної ради VII скликання

Звіт Борівського селищного голови Олександра Тертишного

про роботу Борівської селищної ради VII скликання

Підходить до кінця строк моїх повноважень як селищного голови, депутатів селищної ради VІІ скликання. Це останнє скликання в такому складі, бо далі Борівська селищна рада буде вже у складі об»єднаної територіальної громади , до складу якої ввійдуть всі сільські ради району. Але все рівно селище Борова залишиться центром громади.

Тому, я хочу прозвітувати перед громадою про роботу, яку проводив я як селищний голова  спільно з депутатами , членами виконкому , керівниками підприємств, організацій,громадськістю по виконанню своїх повноважень , а також повноважень, переданих нам державою.

Як голова, я прагнув організувати роботу так, щоб рада якомога повніше та ефективніше виконувала покладені на неї обов»язки. Саме тому, при розгляді найгостріших питань ми намагалися знаходити правильні, іноді компромісні рішення.

Безумовно, працювати приходилося в умовах які склалися в державі , області, районі. Тому, рішення приймалися відповідно до ступені важливості. Так, наприклад, щороку селищна рада виділяла субвенцію до районного бюджету на організацію харчування дітей в ООЗ «Борівська ЗОШ І-ІІІст. № 1 ім. Героя Радянського Союзу В.С.Колісника» та його філій – Борівську ЗОШ № 2 та  Шийківську  ЗОШ. На підвіз дітей до закладів освіти, їх харчування в пришкільних таборах, на утримання районного трудового архіву. Надавалися також субвенції комунальним медичним закладам на придбання медичного обладнання і інше. Так, за останні п»ять років до районного бюджету було передано 7млн.556тис.грн. субвенції. Це значно відволікало кошти від реалізації власних повноважень. Але за цими рішеннями стоять діти, хворі, пенсіонери, соціально незахищені громадяни. Тому, я як селищний голова, депутати селищної ради приймали рішення, виходячи з пріоритетів.

Тепер хочу зупинитися на тому, що було зроблено за 5 років. Селищною радою для виконання своїх повноважень по соціально – економічному розвитку розроблені та реалізовуються  програми, безумовно, виходячи з можливостей бюджету.

Щороку розроблялася і діяла  програма соціально –економічного розвитку. Були розроблені та діють програма реформування та розвитку житлово – комунального господарства селищної ради на 2016-2020 роки,  програма  задоволення культурно – масових потреб мешканців селищної ради на 2016-2020 роки, програма по утриманню та ремонту автомобільних доріг селищної ради на 2016-2020 роки, програма «Ремонт комунального житла смт. Борова на 2016 -2020 роки» та інші. У 2018 – 2019 роках реалізовувалися громадські проекти.

Проаналізую основне, що зроблено, на які цілі витрачалися кошти селищного бюджету. Почну з того, що найбільше хвилювало і хвилює людей.

Благоустрій.

Утримання доріг.

Селищна рада намагалася, відповідно до розроблених проектів, проводити ремонт хоча б однієї дороги в рік. Так, за 5 років було проведено капітальні ремонти доріг в смт. Борова:

  • вул. Харківська – 2542 м2
  • вул. Московська – 1935 м2
  • вул. Набережна – 1970 м2 
  • 14 квартал – 2227 м2
  • вул. Миру – 13800 м2  ( в два слої) за рахунок коштів з обласного бюджету.

На поточний ремонт доріг за 2017-2020 роки витрачено 1 млн.724тис.грн. Частково були відремонтовані дороги по пров. Майстрів, пров. Весняному, вул. Парковій.

Щорічно проводилися ямкові ремонти доріг, де найбільший потік автотранспорту, саме по вулицях Шкільна, Центральна, Партизанська, пров.Шкільний та Миру. На деяких вулицях проводилося підсипання щебенем.

Всього на ремонт доріг за 5 років було витрачено 4 млн.977 грн. з обласного бюджету, 2 млн.976 грн. з селищного бюджету, всього          7 млн.953тис.грн.

Зазначу, що дороги по вулицях Польова, Гагаріна, об»їздна біля стадіону, вул. Східна, яка потім переходить у вул. Горького і йде через Шийківку  до дороги на Чернещину, відносяться до державних доріг місцевого значення, на балансі селищної ради не обліковуються.

Вуличне освітлення.

За 5  років мережа вуличного освітлення на території селищної ради збільшилася орієнтовно на 4 км. Встановлено 157ліхтарів. Було освітлено вулиці Першотравнева /51 шт./, Гагаріна та Єгора Шутька /20шт./, Харківська /12 шт./, Набережна /18 шт./, Привокзальна /13 шт./, Центральна /11 шт./, пров. Шкільний /5 шт./, вул. Весняна /12 шт./, вул. Слобідська /16 шт./. В селі Новоплатонівка встановлено 22 ліхтаря, в селі Шийківка – 13. Крім того, відновлено освітлення в центральному парку селища, ведеться обслуговування всієї мережі вуличного освітлення комунальним підприємством «Житлово – комунальне господарство». Всього на ремонт та нове будівництво вуличного освітлення витрачено 1,6млн.грн.., з них 1млн.грн.. з обласного бюджету, 600тис.грн..з селищного бюджету.

Благоустрій території

За 5 років на території селищної ради було встановлено 10 дитячих та спортивних майданчиків. З них, у смт. Борова 7 шт., в селі Шийківка -2, в селі Новоплатонівка-1. за кошти селищного бюджету було придбано 4 майданчиків. Інші майданчики було встановлено при допомозі В.М.Остапчука , який на той час був нашим народним депутатом. Також було облаштовано 2 тротуарні доріжки на 14 кварталі.

Селищна рада утримує при КП «ЖКГ» підрозділ благоустрою , силами якого здійснюється прибирання частини селища, парку, проводиться косіння трави, підмітання тротуарів, очищення урн, спилювання аварійних дерев.  За останні роки вдалося видалити значну кількість старих, аварійних дерев, які несли загрозу життю і здоров»ю людей, завдавали збитків лініям електропередач, особливо по центральній вулиці селища – вулиці Миру та в парку.

Проводилася регулярна робота по підтриманню в належному стані церемоніальних місць, кладовищ. В смт. Борова було встановлено новий пам»ятник воїну – визволителю та  проведено реставрацію Братської могили, в селі Новоплатонівка на численні прохання жителів на кладовищі були спиляні старі, аварійні дерева.

Житлово – комунальне господарство

Селищна рада є засновником двох комунальних підприємств – житлово – комунального господарства та водопровідно – каналізаційного підприємства. Підприємства працюють в складних умовах, йде процес реформування галузі, але основні свої функції по наданню послуг населенню вони виконують.

Селищна рада надає підприємствам допомогу по збереженню та зміцненню матеріальної бази.

Борівське КВКП є стратегічним підприємством , адже його послуги є надзвичайно важливими для людей. КВКП обслуговує 56 км. водогонів  та каналізаційних мереж. Близько 5 тис. мешканців селища користуються послугами цього підприємства. На даний час підприємство є заручником ситуації. Воно будувалося на перспективу, тому потужності були розраховані на промислову складову, економічний розвиток району. Ситуація змінилася. Сьогодні послугами борівського КВКП на 97% користується населення і лише на 3% всі інші бюджетні та госпророзрахункові організації. Тому робота підприємства постійно знаходиться під постійною увагою селищної ради. Виділяються кошти на зміцнення матеріальної бази. На протязі останніх років за кошти селищного бюджету було придбано підприємством обладнання для викачування та очистки мулових карт, насосне обладнання на КНС № 1,   повітродувку з електродвигуном на очисні споруди та вентиляційне обладнання на КНС №2. Капітально відремонтовані покрівлі на адмінспорудах насосних станцій та очисних спорудах, трактор Т-150к для технологічних потреб підприємства. Придбано тракторний відвал на трактор Т-150 для очистки снігу.

Крім того, виділялися кошти  для погашення заборгованості за електроенергію та виділяється щомісячна дотація на проплату електроенергії для зменшення тарифного навантаження для населення в сумі 60 тис.грн. 

Всього за 2016-2020 роки для потреб підприємства з бюджету селищної ради було виділено 5 млн. 644 тис.грн. Сума  не мала, але підприємство не в змозі самостійно надавати послуги в даній економічній ситуації.

Борівське комунальне підприємство «Житлово – комунальне господарство», засновником якого є Борівська селищна рада, надає послуги мешканцям багатоквартирних будинків  за рахунок коштів співвласників багатоквартирних будинків.

Селищна рада виділяє кошти підприємству на утримання підрозділу благоустрою, а саме: на виплату заробітної плати (5 працівників), придбання матеріалів та оплату електричної енергії, яка використовується для освітлення місць загального користування. Крім того, надавалася фінансова підтримка на придбання автошин для автотранспортної техніки підприємства, запасних частин, придбання установки для подрібнення гілля, бензопили, газонокосарок та інше.

В цілому за звітний період на потреби цього підприємства виділялися кошти на утримання та ремонт об’єктів благоустрою. 

Селищною радою була розроблена та реалізована Програма «Ремонт покрівель багатоповерхових житлових будинків в смт.Борова на 2016-2020 роки». На багаточислені колективні та індивідуальні звернення громадян було капітально відремонтовано дахи багатоквартирних житлових будинків за  адресами: вул. Партизанська,10, 14 квартал, будинки 12-Б, 15,16, вул.. Привокзальна, 1-А. капітальні ремонти проведено на загальну суму 2 млн. 975тис.887грн.

В умовах реформування житлово – комунального господарства селищною радою спільно з Борівським КП «ЖКГ» була проведена широка роз’яснювальна робота по створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, спеціалістами з м.Харкова проводилися практичні заняття. Мешканці чотирьох будинків створили ОСББ, взяли на себе відповідальність за утримання свого майна.  Селищна рада для підтримки створення ОСББ, відповідно до законодавства, розробила Програму сприяння створенню та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на території Борівської селищної ради на 2020 рік.  Відповідно до якої трьом ОСББ була надана фінансова допомога у вигляді співфінансування для виконання проектів по встановленню індивідуальних теплових пунктів на загальну суму 270тис.грн. Один проект  уже виконано по вул.Привокзальній,7, в смт.Борова. Встановлення індивідуального теплового пункту дасть можливість значно зекономити мешканцям кошти на опалення.

   Сфера освіти

Освіта – це головна функція держави. На утримання шкіл держава виділяє освітню субвенцію. Нажаль, її також не вистачає, тому значну частину коштів на утримання закладів освіти виділяють районна, селищна та сільські ради.

Борівська селищна рада намагалась і намагається, виходячи з можливостей створити належні умови для наших найменших мешканців – вихованців дошкільних навчальних закладів. У Боровій два дошкільних навчальних закладів, їх відвідують 230 дітей. На протязі останніх 5 років було проведено значну роботу по зміцненню матеріальної бази закладів.

В Борівському дошкільному навчальному закладі № 3, що знаходиться на 14 кварталі,12-а, в смт. Борова, працює 7 дитячих груп. За цей період капітально відремонтовано дах, замінено всі вікна, двері на енергозберігаючі, на подвір’ї встановлено дитячий спортивний майданчик, капітально відремонтовано приміщення 5 груп, в 5 із 7 приміщень для переодягання замінено шафи та лави, в приміщення кухні придбано та встановлено нове обладнання: морозильні камери (2шт.), холодильники (2шт.), плита з духовою шафою. В кожну групу закуплено нові меблі для ігрових зон, столи, стільці. Придбано новий комп’ютер.

 В Борівському дошкільному навчальному закладі № 1, що знаходиться по вул.Поштовій,4, в смт. Борова, працює 4 групи. За звітний період зроблено частковий ремонт даху, замінено 32 вікна на енергозберігаючі, в 3 групах зроблено ремонт, в одній спальні – капітальний. Відремонтовано внутрішній водопровід, в кухні замінено технологічне обладнання (холодильник 2 шт., електросковорідки, електром’ясорубки), новий посуд, бойлер, два принтера, ноутбук, замінено ігрові меблі в усіх групах та інше.

Селищна рада регулярно надає кошти дошкільним закладам на придбання різних господарських товарів, медикаментів, іграшок і таке інше. Зазначу, що кошти на утримання цих закладів, на виконання різних проектів надходили з різних джерел. З селищного бюджету на потреби  дошкільних закладів,бо субвенції з районного бюджету не вистачає, було виділено 3млн.грн., не враховуючи кошти на харчування дітей пільгових категорій.

Зазначу, що великий обсяг ремонтних робіт виконували самі працівники закладів, за що їм велика подяка.

Власником шкіл району є районна рада. На початку свого звіту я вже говорив, що селищна рада щорічно передає субвенцію до районного бюджету на харчування, підвіз учнів. Але селищна рада надає допомогу закладам освіти і на зміцнення матеріальної бази. Так, в рамках громадського бюджету за 2018-2019 роки на виконання проектів – переможців в ООЗ «Борівська ЗОШ  І-ІІІ ст. № 1 ім. Героя Радянського Союзу В.С.Колісника»  та її філії – Борівську ЗОШ І-ІІст. № 2 і Шийківську ЗОШ І-ІІ ст., було передано 411684,00 грн. Виконано проекти по встановленню інтерактивних дошок, мультимедійного проектору, ноутбуку і інше.

Для потреб позашкільної освіти також виділялися кошти, а саме для придбання музичного обладнання та матеріалу для підлоги, де діти займаються брейк – дансом, на суму 76500,00 грн. Музичною  школою було придбано нові меблі на суму 52800,00 грн.

Отже, селищна рада всіляко намагається підтримувати заклади освіти, бо це вкладення коштів у майбутнє нашої держави.

Культурно-масова та

фізкультурно – оздоровча  робота.

Селищна рада постійно займалася питанням  розвитку культури на селі. На балансі селищної ради знаходяться три заклади культури: Борівський міський будинок культури, Шийківський сільський клуб, Новоплатонівський сільський клуб. Всього за звітний період на заклади культури було спрямовано 962126,00 грн. В усі заклади культури було придбано нові сценічні костюми, як дорослі, так і дитячі, були проведені поточні ремонти, встановлено твердо опалювальні котли. В міський будинок культури  закуплено нову апаратуру для озвучування святкових заходів.

Та головний здобуток – це пожвавлення роботи клубів. Сьогодні всі три заклади самостійно при допомозі місцевих аматорів проводять різні культурні заходи, концертні програми, приймають участь у районних та обласних фестивалях, ярмарках.

Стало доброю традицією проведення днів селища та сіл. Ці свята завжди збирають велику кількість глядачів.

В селищній раді розроблена та діє Програма розвитку фізичної культури та спорту на території Борівської селищної ради на 2017-2020 роки. За час її реалізації виділялися кошти на придбання спортивної форми та інвентарю волейбольній команді с.Шийківка, футбольній команді «Динамо» смт.Борова на останній сесії, яка відбулася 24 вересня 2020 року, виділено 20 тис.грн. на придбання спортивної форми  та м’ячів дитячій дівочій футбольній команді нашої ДЮСШ, яка зайняла ІІ місце в І лізі України.

Виділялися також кошти на оформлення документів по стадіону «Колос».

Соціальний захист населення

Соціальний захист населення  – це одна з основних функцій держави.  Рішенням LХVІ сесії селищної ради VІІ скликання від 29 січня 2020 року були внесені зміни до Програми економічного і соціального розвитку населених пунктів Борівської селищної ради на 2020 рік, а саме: надання одноразової грошової допомоги громадянам, мешканцям населених пунктів селищної ради, які постраждали внаслідок пожежі або іншого стихійного лиха. Допомога надається у розмірах від 1 до 10 тисяч гривень (розмір визначається виходячи з обставин, що склалися, враховуючи рівень забезпечення сім»ї). Ці питання розглядаються на засіданні виконавчого комітету селищної ради, так, як до  відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад делеговано повноваження щодо вирішення цих питань (підпункт 5 пункту «б» частини першої ст.34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»). І вже в цьому році, згідно цих змін, надано фінансову допомогу громадянам в домоволодіннях яких сталася пожежа. Це два мешканці сіл Шийківка та Новоплатонівка. Кожному з них виділили по 10 тис.грн. Шістьом сім’ям надано допомогу на придбання будівельних матеріалів для ліквідації стихійного  лиха – буревію, в результаті якого у їх помешканнях був пошкоджений дах. Це сім’ї пенсіонерів, безробітних, людей з невеликими доходами.

Селищна рада не стала осторонь проблем боротьби з коронавірусом. Для проведення профілактичних робіт, дезінфекції місць загального користування  під’їздів  в багатоповерхових будинках було виділено                          40 тис.грн. для Борівського КП «Житлово – комунальне господарство» для придбання дезактиву, костюмів захисних, оприскувачів. Неодноразово проводилася дезінфекція по будинках, центральних вулиць, оброблялися лавки по вул.Миру в смт.Борова. Для  забезпечення захисту наших медиків під час карантину для придбання всього необхідного за списками лікарні та сільської медицини до районного бюджету  було передано субвенцію в сумі 95 тис.грн. та 61тис.грн. відповідно.

Проведення громадських оплачуваних  робіт

З метою максимального збільшення зайнятості населення та зменшення масштабів безробіття на території селищної ради, забезпечення соціальних гарантій особам, які тимчасово втратили роботу рішеннями виконавчого комітету Борівської селищної ради щороку затверджувалися види робіт та організація проведення громадських робіт.

Для проведення робіт з благоустрою території селищна рада постійно залучала  громадян на громадські оплачувані роботи за рахунок  спів- фінансування зі службою зайнятості. Щомісячно на благоустрій селища працює від 5 до 10 чоловік на громадських роботах причому, якщо раніше спів фінансування проводилося за схемою 50х50, потім 80х20, а зараз громадські роботи  стовідсотково фінансуються селищною радою. Так, у 2020 році з селищного бюджету на ці цілі виділено 166тис.584грн. Хочу зазначити, що для більшості громадян, які працюють на громадських роботах – це єдиний, хоч і не великий, заробіток.

Робота із зверненнями громадян.

 На виконання Закону України „Про звернення громадян” в селищній раді прийом громадян здійснюється згідно розроблених та затверджених графіків прийому громадян, як в робочий час, так і позаробочий час.

Всі звернення, які надходять в селищну раду реєструються в журналі реєстрації заяв та звернень громадян та в журналах особистого прийому селищного голови, секретаря ради, заступника селищного голови та спеціалістів селищної ради.

 На розгляд селищної ради та виконавчого комітету за звітний період, тобто за 2015-2019 роки та за 9 місяців 2020 року,  надійшло 2269 звернень.

     Найбільша кількість звернень громадян надійшла до селищної ради із земельних питань 1416 заяв, їх розглянуто на засіданнях земельної комісії та сесіях селищної ради. Також, на розгляд виконкому селищної ради, за звітний період, надійшло і розглянуто 533 заяви  з різних питань.

Необхідно зауважити, що дуже часто громадяни йдуть до селищної ради з різних питань, по довідки, характеристики, інші документи. Так, за 9 місяців 2020 року громадянам було видано 4 тисячі довідок з різних питань.  Вже три роки селищна рада займається реєстрацією місця проживання громадян. Це також значна робота, яка виконується спеціалістом селищної ради.

Всі звернення, що надходили та надходять до селищної ради не залишаються без уваги, були розглянуті в установлені законом строки, всім заявникам надавалися вичерпні відповіді або роз’яснення, а також приймалися та приймаються відповідні рішення на сесіях, виконкомах селищної ради та  відповідальними особами. Надаються  консультативні допомоги громадянам щодо вирішення їх питань.

          В повсякденній роботі особлива увага звертається на здійснення організаційних заходів щодо покращення прийому громадян, забезпеченню умов для вільного їх звернення зі своїми питаннями.

За кожною цифрою, інколи просто одним реченням мого звіту стоїть організаційна робота апарату селищної ради, керівників та працівників комунальних підприємств, освітніх та навчальних закладів. Зроблено не мало. Але, безумовно, проблем, які стоять перед громадою, надзвичайно багато – це і незадовільний стан доріг на багатьох вулицях, і ситуація з поводженням з твердими побутовими відходами, і необхідність покращення благоустрою в селищі, селах та багато – багато інших.

Дякую всім хто допомагав вирішувати різні проблеми,  не стояв осторонь, займав активну позицію. Тільки спільними зусиллями громади можна рухатися вперед.

Селищний голова                                         О.В.Тертишний