Звіт Борівського селищного голови Тертишного О.В. про проведену роботу Борівської селищної ради за 2018 рік .

Звіт Борівського селищного голови Тертишного Олександра Володимировича

про проведену роботу Борівської селищної ради  за 2018 рік .

       Відповідно до частини 6 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  звіт про проведену роботу Борівської селищної ради  за 2018 рік .

Цей період роботи селищної ради був насиченим: були і перемоги і невдачі, але найголовнішою цінністю є люди нашої громади їх   підтримка і непохитна віра в те, що всі труднощі буде подолано і наша громада буде зразком добробуту та економічного зростання.

Найголовнішим суб’єктом  діяльності будь – якої влади є людина з усіма її  суспільними проблемами. Саме цій стратегічній  меті підпорядкована  робота селищної ради і моя, зокрема, як голови. Цього  вимагає і конституційний принцип, в якому   підкреслено,  що  єдиним  джерелом  влади є народ. Тож і  основою  наших дій була  і  залишається  місцева  самоврядність. Без цього  неможлива ефективна регіональна  політика, а  відповідно і  розвиток населених  пунктів громади, інтереси яких представляє селищна  рада.

Як і у попередні роки, робота  селищної  ради проходила у час насичений складними суспільно-політичними подіями  в  країні, непростою  соціально-економічною  ситуацією.  Як  орган  місцевого  самоврядування ми  не  відступали від  зазначених законодавством принципів законності, гласності, колегіальності поєднання місцевих і державних інтересів.

Як голова, я прагнув організувати роботу так, щоб рада якомога повніше та ефективніше виконувала покладені на неї обов’язки, діяла послідовно й зосереджено із урахуванням інтересів виборців. Саме тому, при розгляді найгостріших питань нам вдалося знаходити правильні, іноді компромісні рішення, спрямовані на першочергове розв’язання питань, що безпосередньо впливали на стан соціально-економічного розвитку території громади.

В своїй роботі селищна рада та її виконавчий комітет керуються Конституцією України, Законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про службу в органах місцевого самоврядування ” та іншими нормативними актами. Борівська селищна рада, її виконавчий комітет, виконували і виконують як власні так і делеговані державою повноваження, які передбачені Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”.

Організаційно-планова робота.

У відповідності до плану роботи селищної ради протягом  звітного періоду /за 2018 рік/  було проведено 17 сесій ради, на яких розглянуто 407 питань та прийнято по них відповідні рішення. Засідання виконавчого комітету селищної ради плануються щопіврічно і проводяться щомісячно. Крім питань передбачених планом роботи виконкому, розглядаються питання поточного моменту, подання підприємств та організацій, заяви громадян. Так за звітний період  проведено 13 засідань виконкому, прийнято 116 рішень.

Робота із зверненнями громадян.

У виконавчому комітеті  селищної ради ведеться облік письмових та усних звернень громадян. На розгляд селищної ради за звітний період   надійшло 391 звернення, в тому числі :

– 3  колективних звернень;

– 330 заяв від громадян;

– 61  зареєстровано на особистому прийомі у селищного голови, заступника селищного голови, секретаря та спеціалістів селищної ради.

Найбільша кількість звернень громадян надійшла до селищної ради із земельних питань 198 заяв, їх розглянуто на засіданнях земельної комісії та сесіях селищної ради. Також, на розгляд виконкому селищної ради надійшло і розглянуто 85 заяв  з різних питань.

У 2018 році в колективних зверненнях мешканці смт. Борова   зверталися з таких питань:

– мешканці вул. Центральної звернулися з проханням вирішити питання водовідведення стічних вод;

–   приведення в належний санітарний стан громадських туалетів в селищі;

– надання дозволу на зрізування аварійних дерев біля будинку № 16 на  14 кварталі (мешканці будинку № 16 на 14 кварталі в  смт. Борова).

Всі звернення, що надійшли до селищної ради не залишилися без уваги, були розглянуті в установлені законом строки, всім заявникам надані вичерпні відповіді або роз’яснення, а також приймаються відповідні рішення на сесіях, виконкомах селищної ради та  відповідальними особами.

В повсякденній роботі особлива увага звертається на здійснення організаційних заходів щодо покращення прийому громадян, забезпеченню умов для вільного їх звернення зі своїми питаннями. З 2016 року запрацював офіційний сайт селищної ради, де  інформується населення про життєдіяльність нашого селища та сіл. Нарешті зараз ми маємо можливість висвітлювати діяльність  селищної ради та депутатського корпусу через засоби масової інформації, зокрема районну газету « Трудова слава», та на сайті селищної ради.

 

Робота комісій при виконавчому комітеті селищної ради.

Протягом звітного періоду року при виконавчому комітеті селищної ради працювала адміністративна комісія в складі 6 осіб. Всього було проведено 5 засідань, де розглянуто 4 адміністративних справ. Протоколи складено працівниками Борівського ВП Ізюмського відділення поліції.

Так, два протоколи: – за ст.152,  (порушення Правил благоустрою),

один протокол по ст.156 (порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами),

один протокол по ст. 182 (порушення вимог законодавчих та інших нормативно – правових актів, щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях)

Всього накладено адміністративних стягнень на 4 осіб на загальну суму               1 105 грн., з яких сплачено добровільно 595 грн.

Також протягом звітного періоду до бюджету селищної ради надійшло            306 грн. штрафів за умисне зіпсування паспорта чи втрата його з необережності та проживання без паспорта громадянина України або без реєстрації місця проживання.

Спільно із дільничним інспектором, який закріплений за радою, в тісній співпраці із виконкомом селищної ради проводились і в подальшому потрібно проводити  рейди перевірки дотримання правил благоустрою, виявлення бездоглядних тварин, засмічення берегів річок та придорожніх смуг, покращення профілактичної роботи із порушниками чинного законодавства.

Також при виконавчому комітеті працює комісія у справах дітей, в яку входять 5 членів комісії, які тісно співпрацюють з районною службою у справах дітей, службою у справах сім”ї при Борівській РДА, первинною ланкою медицини та представниками поліції.

Станом на 01.12.2018р. на обліку  перебувають 20 дітей –сиріт та позбавлених батьківського піклування, 22 дитини-інваліди, 48 багатодітних сімей, де виховується 153 дитини.

Дані сім”ї знаходяться на первинному контролі комісії. Особливу увагу їм приділяють напередодні осінньо-зимового періоду, літнього оздоровлення та на передодні учбового року.

Систематично здійснюється контроль за дотриманням житлових та майнових прав дітей даної категорії.  Постійно надається правова допомога сім’ям з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, в оформленні документації для отримання гарантованих державою допомог, субсидій, працевлаштуванні тощо.

Впродовж звітного періоду підготовлено 3 рішення виконавчого комітету селищної ради, в т.ч.  з питань надання дозволів на укладення угод, право власності та право користування яким мають діти.

Серед населення постійно проводиться  роз’яснювальна робота  з питань поліпшення становища дітей, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку.

З селищного бюджету районному бюджету на протязі 2018 року були виділені кошти для оздоровлення дітей Борівського району, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки в дитячому позаміському комунальному закладі здоровлення та відпочинку “Орлятко” Борівської районної ради у 2018 році, в сумі 43 тис. грн.

До Міжнародного Дня захисту дітей та Новорічних та Різдвяних свят дітям – сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах  були придбані за рахунок позабюджетних коштів новорічні подарунки.

Бюджетно-фінансова діяльність.

Дохідна частина загального фонду за 2018 рік по власних і закріплених доходах загального фонду при затверджених планових показниках у сумі 18598474,00 грн., фактично виконана на 19584134 73грн., що становить 105,3%, перевиконання склало 985660,73 грн.

Аналізуючи виконання доходної частини бюджету селищної ради у розрізі податків прослідковується, що з 34-х доходних джерел, які надходять до селищного бюджету планові показники виконані по 27-ми джерелах доходів, це такі, як: податкові надходження виконано на 108,94%, збори за спеціальне використання природних ресурсів  – 124,97%, місцеві податки і збори на 106,28%, державне мито на 112,17% та інші.

Сфера освіти

На території селища функціонує два дошкільних навчальних заклади. З метою більш комфортного та безпечного перебування дітей молодшого дошкільного віку в дитячих садочках, із селищного бюджету були виділені кошти на придбання для Борівських дошкільних навчальних закладів медикаментів, канцтоварів, миючих засобів та господарських товарів на загальну суму 29550,0 грн., а також на ремонт дитячих груп № 3 та №4 в ДНЗ № 3 – 157499,0 грн., на ремонт водопровідної системи в ДНЗ № 1 виділено кошти в сумі 30000,0 грн., за кошти селищного бюджету в дошкільні навчальні заклади придбано  новорічні подарунки.

Протягом 2018 року сплачувалися послуги Інтернет – зв¢язку, вивіз ТПВ, придбання медикаментів, миючих засобів, медичний огляд працівників, підписка періодичних видань.

У зв¢язку з перемогою в обласному конкурсі міні – проектів „Разом у майбутнє” у 2018 році міні – проектів “Оснащення психологічного кабінету (сенсорної кімнати) в Борівському дитячому навчальному закладі (ясла – садок)  № 3 „Золота рибка” та “Від благоустрою шкільної їдальні до забезпечення здоров”я дітей”  в Окружному опорному закладі “Борівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Борівської районної ради Харківської області імені Героя Радянського Союзу В.С.Колісника” виділено субвенцію з селищного бюджету районному бюджету  на співфінансування  у 2018 році  міні – проекту “Від благоустрою шкільної їдальні до забезпечення здоров”я дітей”   та виділено кошти на оплату міні – проекту “Оснащення психологічного кабінету (сенсорної кімнати) в Борівському дитячому навчальному закладі (ясла – садок)  № 3 „Золота рибка”, який вже реалізовано.

У вересні місяці 2018 року з селищного бюджету районному бюджету виділено субвенцію  на фінансування в 2018 році витрат на проведення капітального ремонту системи теплопостачання Борівської ЗОШ І-ІІ ступенів № 2, в сумі 150 тисяч гривень.

Субвенція до районного бюджету.

В грудні місяці 2017 року із селищного бюджету районному бюджету була надана субвенція на 2018 рік:

– на організацію  роботи комунальної    установи «Борівський районний Трудовий   архів»  Борівської районної ради Харківської  області, в сумі 100240,0 грн.

– на організацію  харчування учнів початкових класів,  дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів, дітей учасників АТО закладів освіти, розташованих на території селищної ради, в загальній сумі 1522350,00 грн. (організація харчування учнів ЗОШ – 1398100,00 грн. та організація харчування учнів ЗОШ у пришкільних таборах – 124250,00 грн.)

– на організацію  підвозу учнів та педагогічних працівників навчальних закладів, розташованих на території селищної ради, до місць навчання та роботи, в загальній сумі 136780,00грн. (підвіз учнів ЗОШ до місця навчання –  119000,00 грн. та підвіз учнів до пришкільних таборів – 17780,0 грн.)

На протязі 2018 року із селищного бюджету районному бюджету була надана субвенція:

– на придбання службового житла для лікарів Борівської центральної районної лікарні в рамках районної Програми по забезпеченню службовим житлом працівників соціальної сфери, правоохоронних органів та інших спеціалістів району на 2013-2018 роки, які заключили контракт праці не менше, ніж на 10 років, в сумі 94420,00 грн.

– на придбання театралізованих костюмів для відділу культури і туризму Борівської районної державної адміністрації  в сумі 4200,00грн.

Охорона здоров¢я:

Відповідно до Бюджетного кодексу України фінансування закладів охорони здоров¢я здійснюється за рахунок державної субвенції, але селищна рада знайшла можливість і надала субвенцію з селищного бюджету  районному бюджету:

– на придбання оргтехніки для КЗОЗ Борівської районної ради „Борівський районний центр первинної медико – санітарної допомоги” в сумі 20000,00грн.

– на придбання флюорографічної плівки та хімічних реактивів для лабораторного обстеження для Борівської центральної районної лікарні в сумі 39900,00грн.

– 61547 тис.грн. для щотижневого перевезення хворого в м. Харків на гемодіаліз.

– 30 тис. грн. на придбання для потреб ФАПу в с.Шийківка та ФП в с.Новоплатонівка оргтехніки.

Але сьогодні одним з головних завдань в галузі охорони здоров¢я є запровадження медичної реформи. Я, як селищний голова, вважаю за необхідне щоб медичні послуги для населення були якіснішими, доступнішими, особливо на селі. Тому ця робота і в 2019 році повинна бути в центрі нашої уваги.

Житлово-комунальне господарство

Житлово – комунальні послуги для жителів селищної ради надають два комунальних підприємства, засновником яких є селищна рада. Це житлово – комунальне господарство та водопровідно – каналізаційне підприємство.

У звітному періоді дані комунальні підприємства працювали в дуже складних умовах. Нажаль, держава несвоєчасно відшкодовує комунальникам борги за субсидії громадян. Обмаль „живих” грошей негативно впливає на їх роботу.

Незважаючи на такий стан, підприємства надавали і надають послуги населенню.

На сьогоднішній день облік житлового фонду складає 54 будинка. Значна частина будинків довгий час не ремонтувалася. В зв¢язку з ростом цін на енергоносії, підвищення мінімальної заробітної плати, існуючі тарифи не дозволяють проводити капітальні ремонти об¢єктів жкг. Тому, селищна рада надає підтримку як комунальним підприємствам, так і населенню згідно затвердженої програми ремонту покрівель багатоповерхових житлових будинків в смт.Борова на 2016-2020 роки. У 2018 році було проведено капітальний ремонт даху трьох будинків: № 12-Б на 14 кварталі на суму 220 тис.грн., №1-А по вул.. Привокзальній на суму 310 тис.грн., №10 по                вул.. Партизанській на суму 587 тис.грн.

В ряді будинків мешканці за свої кошти при допомозі КП „ЖКГ” або самостійно, проводять ремонти дахів та під¢їздів.

На сьогодні одним з головних завдань є створення ОСББ, враховуючи, що майже весь житловий фонд приватизований.

Благоустрій селища.

Одним із важливих і актуальних питань на сьогоднішній день залишається питання благоустрою селища, а це цілий комплекс заходів без яких неможливо уявити і бачити наше селище чистим і охайним. Кожного року на сесії селищної ради приймається Програма соціально-економічно розвитку, в якій передбачається і благоустрій селища Борова. В основному ці роботи виконуються Борівським КП “Житлово-комунальне господарство”, яке згідно укладених договорів здійснює виконання робіт по благоустрою.

У 2018 році проведено поточний ремонт доріг по провулку Весняному і Майстрів, вулицях Парковій, Партизанській та капітальний ремонт дороги по вул. Миру в смт. Борова на загальну суму 1 мільйон 878 тисяч 300 гривень.   На протязі 2018 року за кошти селищного бюджету та субвенції з обласного бюджету, було здійснено освітлення вулиць Слобідської, Привокзальної, Набережної, частини Першотравневої та провулку Шкільного в  смт. Борова.  Виділено кошти на придбання святкових прапорів (13 тис.грн.), на освітлення дитячих майданчиків в центральному парку селища (7 тис.грн.) та на придбання і встановлення двох туалетів в центральному парку селища (8 тис.грн.).

В селі Новоплатонівка облаштовано дві зупинки для підвозу школярів до місця навчання, на вулиці Центральній в смт. Борова здійснено водовідведення ґрунтових та поверхневих вод, з метою забезпечення мешканців вулиці  безпечним перебуванням  у своїх помешканнях, прокладено тротуарну алею на 14 кварталі та по вулиці Миру в смт. Борова. Велика увага приділяється роботам з вирубки чагарників та спилювання дерев, що знаходяться в аварійному стані чи несуть загрозу життєдіяльності населення та електромережам.

Вже стало доброю традицією проводити весняну толоку в селищі із залученням трудових колективів установ, організацій та підприємств, мешканців селища, адже ліквідація стихійних сміттєзвалищ, прибирання придорожніх та прибережних зон – це чи не одна з найболючіших проблем для селища, тому ці роботи обов’язково треба проводити щорічно. До релігійних свят проводився благоустрій кладовищ, до державних свят та Дня селища проведено роботи щодо естетичного покращення стану вулиць (побілка дерев та бордюр, косіння, фарбування лавочок та ін.).

Водопостачання та водовідведення.

Послуги водопостачання і водовідведення жителям селища надає водопровідно-каналізаційне підприємство, і яке є комунальною власністю територіальної громади Борівської селищної ради. Протяжність водогону, який був введений в експлуатацію в 1978 році становить 27 км. Всього централізованим водозабезпеченням охоплено 2130 абонентів. Обсяг реалізованої промислової продукції по комунальному водопровідно-каналізаційному підприємству (КВКП) за 2018 рік складає 1893,0 тис. грн..

Обсяг реалізації промислової продукції на одну особу населення складає 0,4 тис. грн.

На протязі всього року підприємства життєзабезпечення працювали стабільно, надаючи послуги  водопостачання та водовідведення в необхідних обсягах, задовільної якості.

Селищна рада надає посильну допомогу мережі водопостачання, виділяючи кошти на придбання матеріалів. Так в минулому році на капітальний ремонт трактора Т-150к 11-52ХИ із селищного бюджету було виділено 550 тис.грн., на придбання повітродувки НDSR 100 з електродвигуном (11кВт) – 120 тис. грн.. та на шафу керування повітродувкою – 60 тис. грн.. Ці заходи дали можливість більш ефективно проводити роботи на підприємстві, а саме здійснювати викачку та очистку мулових карт, очистку біологічних ставків, які знаходяться на очисних спорудах підприємства, проводити ліквідацію поривів, відкачку ґрунтових вод, подачу кисню в аеротенки по підтримці та життєдіяльності мікроорганізмів. Для ефективної роботи трактора Т-150к, особливо  в зимовий період, були виділені кошти на придбання тракторного відвалу (50 тис.грн.) та мотопомпи (20 тис.грн.).

Культурно-масова робота.

Збереження і розвиток культури на території селищної ради, примноження та популяризація національних звичаїв і обрядів, організація довкілля,  фінансова підтримка різноманітних заходів – це ще один із напрямків роботи над чим працює селищна рада. На території селищної ради функціонують три клубні установи. Цим установам щорічно надається  посильна фінансова підтримка. Сьогодні вони працюють у незовсім належних умовах, тому ми намагаємось забезпечити їх всім необхідним. В цих закладах проводяться  відповідні культурно-розважальні заходи, вони беруть активну участь у мистецькому житті. В минулому році для забезпечення нормального функціонування закладів культури селищної ради було зроблено немало.

Так, в Шийківському сільському клубі встановлено булер’ян, який придбано за кошти селищного бюджету (25 тис.грн.), в Новоплатонівський сільський клуб придбано, на суму 4 тис.грн., два УФО та два конвектори в Борівський міський будинок культури, на що витрачено 3 тис.грн.

Із селищного бюджету виділялися кошти в загальній сумі 10 тис.грн. на придбання твердого палива (дров) для отеплення закладів культури в зимовий період. На території міського будинку культури встановлено туалет та придбано ще один туалет для встановлення на території Новоплатонівського сільського клубу. Здійснено поточний ремонт в Борівському міському будинку культури  за кошти із селищного та районного бюджетів, в розмірі 150 тисяч гривень.

На виконання заходів Програми культурно – масових потреб мешканців населених пунктів селищної ради із селищного бюджету виділялись кошти, в загальній сумі 60300,0 грн., на проведення культурно – масових заходів в закладах культури.

Селищною радою і в подальшому буде проводитися  робота по поліпшенню культурного обслуговування населення та підвищенню матеріально – технічної бази закладів культури селищної ради.

 

Фізкультурно – оздоровча робота.

Безумовно, основним центром фізкультурно – оздоровчої роботи є фізкультурно – оздоровчий комплекс, де займаються зміцненням свого здоров¢я, як діти, так і дорослі. На протязі 2018 року тут проводилась велика кількість різних спортивних заходів.

В серпні місяці 2017 року рішенням ХХVІІ сесії селищної ради  VІІ скликання було затверджено Програму розвитку фізичної культури та спорту на території  Борівської селищної ради на 2017-2020 роки. Слід відзначити, що відповідно до неї на придбання призів та нагороджувальної атрибутики під час проведення спортивних заходів в Шийківському сільському клубі, з метою належної організації проведення фізкультурно – оздоровчої та спортивно – масової роботи з селищного бюджету були виділені кошти в сумі 3000,00 грн.

Громадський бюджет

З удосконалення діалогу між владою і громадою, створення та підтримки повноцінного громадського простору, активізації місцевих ініціатив жителів територіальної громади смт. Борова, сіл Новоплатонівка, Шийківка та Бойні  щодо участі у бюджетному процесі на основі впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу коштів міського бюджету для вирішення соціально значущих питань селищної ради, 06 березня 2018 року  рішенням ХХХVІ сесії селищної ради VІІ скликання було затверджено Положення про громадський бюджет смт. Борова, с.Новоплатонівка, с. Шийківка, с.Бойні та Програму по його реалізації. Після проведення конкурсу громадських проектів, було оголошено 17 проектів – переможців, з яких 11 реалізовано, а саме: оновлено шкільне подвір’я Борівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 2, встановлено – пам’ятний знак “Незалежність” на центральній площі селища;

– ігровий дитячий майданчик та мотузковий парк в центральному  парку селища;

обладнано – приміщення сенсорної кімнати в Борівському дошкільному навчальному закладі № 3 та Борівській загальноосвітній школі І-ІІІст. № 1;

– аудіо системою літній майданчик “Піраміда”;

– лаундж – зону в Борівській загальноосвітній школі    І-ІІІ ступенів № 1;

придбано –  обладнання  для музичної зали та кімнати дітей раннього віку Борівського дошкільного  навчального закладу № 1,

– сценічні костюми для Борівського міського будинку культури,

–  музичне обладнання для Будинку дитячої та юнацької творчості.

На реалізацію цих проектів витрачено 782 тисячі 243 гривні.

 

І на завершення. Дякую всім депутатам, членам виконкому, керівникам установ та організацій, громадським активістам, жителям нашого селища, хто підтримував і допомагав селищній раді у виконанні заходів по соціально-економічному розвитку, хто не словами, а справами доводив свою небайдужість до становлення і розвитку нашого прекрасного селища. Щиро бажаю, щоб всі позитивні здобутки і досвід ми продовжили та примножили не тільки в цьому 2019 році, а робили це кожного року і щодня. Доброго всім здоров’я, наполегливості, завзяття й сил у цій нелегкій, але такій необхідній роботі.