Причини, ознаки булінгу в шкільному середовищі та його попередження.

Причини, ознаки булінгу в шкільному середовищі та його попередження.

05 березня 2020 року  персоналом Борівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області спільно з інспектором ювенальної превенції Борівського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області  була проведена профілактична бесіда в Борівській ЗОШ І-ІІІ ступенів на тему: «Причини, ознаки булінгу в шкільному середовищі та його попередження».

Під час проведення заходу учням розповіли про поняття шкільного булінгу, його основні прояви, форми, соціальну структуру, хто найчастіше стає жертвами таких дій, та попередили до яких наслідків може привести замовчування дитиною факту вчинення відносно неї фізичної та моральної шкоди. Як діяти та до кого можна звернутися в ситуації, коли ти став жертвою цькування. Також, підліткам повідомили, про адміністративну та кримінальну відповідальність  за булінг, яку можуть нести не лише батьки винуватців, а й самі кривдники.

Проведення подібних заходів серед молодого покоління допомагає привернути увагу до актуальних проблем сьогодення та сприяють правовій освіті дітей, адже, вчасне виявлення випадків булінгу та правильна реакція дорослих може врятувати дитину від необдуманих вчинків та негативних наслідків. Вони повинні жити в світі, який не знає, що таке жорстокість, біль та насильство. Потрібно чітко знати й пам’ятати – майбутнє наших дітей в наших руках!