Як попереджувати сказ?

20111125-1

Як попереджувати сказ?

           У зв’язку із складною епізоотичною ситуацією щодо сказу тварин на території Борівського району, а саме в с.Новоплатонівка та смт. Борова та на виконання листа Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Борівській РДА, селищна рада нагадує заходи по профілактиці та боротьбі зі сказом тварин.

Основні профзаходи включають систематичну планову боротьбу зі сказом серед тварин на основі масових запобіжних щеплень, правильне утримання домашніх тварин. Проблемним питанням є відмова власників тварин від вакцинації домашніх тварин проти сказу. Несвоєчасно проведене лікування може призвести до смерті.

Вартість лікування сказу для людини набагато вища, ніж профілактика сказу у тварин, тож відчутно ефективнішим є проведення заходів недопущення поширення недуги у тварин.

Проблема боротьби та профілактики сказу є не тільки ветеринарною і медичною, але й загальнодержавною. Профілактичні щеплення проти сказу роблять абсолютно безкоштовно в усіх державних установах лікарні ветеринарної медицини. У випадку нанесення укусів собаками та котами, при порушенні правил їх утримання, винні особи притягуватимуться до адміністративної відповідальності згідно з чинним законодавством. Це покладається на адмінкомісії при виконкомах сільських рад та дільничних інспекторів РВ УМВС.

Не варто нехтувати плановою вакцинацією, і тоді не тільки ваші тварини, але і всі близькі будуть здоровими.

Борівська селищна рада