Відзначення Дня пам”яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 травня 8 травня ветерани 2 8 ветерани 3 9 травня 1 9 2 9 3 8 голова 8 ветерани 8 ветерани 1 8 5       8 травня відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Нове свято встановлене задля «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих». Вшановують цього дня воїнів, «жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни». Офіційне гасло пам’ятних заходів – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Новим символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. До Днів пам’яті та примирення приурочені меморіальні й урочисті акції, які відбулися 8 та 9 травня.

Так, 8 травня до братської могили в центральному парку селища прийшли керівники райдержадміністрації, райради, селищної ради, військові, представники підприємств, організацій та установ району, жителі селища щоб вшанувати пам”ять загиблих у роки Другої світової війни.

В цей день селищний голова Тертишний О.В. та військовий комісар Борівського районного військового комісаріату підполковник Беседін О.Ю. відвідали та привітали з наступаючим святом 9 травня ветеранів війни, що проживають на території селищної ради.

9 травня у відзначенні 72 – ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні взяли участь мешканці селища, ветерани війни, військові, представники органів влади, організацій, установ, учнівська молодь.

Велелюдна святкова колона пройшла урочистою ходою від обеліску Героям Радянського Союзу В.Коліснику та Є.Шутьку до братської могили в центральному парку селища, де відбувся урочистий мітинг. Учасники ходи поклали вінки та живі квіти до обеліску та братської могили в пам’ять про військових, учасників партизанського та підпільного руху, мирних жителів, які загинули на території району у роки війни. Після закінчення мітингку відбувся святковий концерт „Перемога, свята Перемога”, театральне дійство „Лист з минулого”, святкові виставки та експозиції, частування польовою кашею, а ввечері громадянська панахида, факельна хода та концертна програма.