Інформує Борівський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

ботулізм-2

ОБЕРЕЖНО БОТУЛІЗМ!

     Ботулізм  це тяжке харчове отруєння, пов’язане  з вживанням харчових продуктів, що містять ботулотоксин та може привести до смерті захворілого.

Збудник хвороби розмножується в харчових продуктах без доступу кисню, що зумовлено порушенням технології виготовлення продукції. Потрібно пам’ятати, що ботулотоксин не викликає зміни кольору, запаху, смаку харчових продуктів, тому визначити, чи заражена їжа ботулотоксином, неможливо.

Ознаки захворювання: порушення зору, «сітка» перед очима, двоїння, слабкість, головний біль, запаморочення. Пізніше утрудняється ковтання, мова, дихання.

З метою уникнення захворювання на ботулізм необхідно дотримуватися правил:

  • не вживати продукти харчування невідомого походження та виробництва;
  • не купувати продукти харчування в несанкціонованих місцях торгівлі та  у невідомих осіб, особливо рибу в’ялену та сушену домашнього приготування;
  • не брати в дорогу та на відпочинок продукти, що швидко псуються;
  • швидкопсуючі продукти зберігати тільки в холодильнику  та обов’язково  дотримуватись термінів їх реалізації;
  • ретельно проварювати, тушкувати і просмажувати харчові продукти, особливо консервовані, безпосередньо перед вживанням. Залишки їжі на наступний день перед вживанням  обов’язково прокип’ятити чи протушкувати;
  • при виготовленні в домашніх умовах м’ясних, рибних, грибних і овочевих заготовок дотримуватись всіх правил стерилізації. Рибні та м’ясні  продукти повинні консервуватися виключно у свіжому вигляді, овочі та фрукти ретельно очищати.

У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння (слабкість, підвищення температури тіла, нудота, біль в животі , блювання, пронос тощо) не займатись  самолікуванням, а терміново зверніться до найближчої лікувальної установи за допомогою медпрацівників.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати.

 

Борівський районний відділ

Головного управління Держпродспоживслужби

в Харківській області