інформація щодо розробки генплану смт. Борова

6

   Що таке генеральний план населеного пункту та навіщо він потрібен селищній раді?

     Цей документ містить інформацію про демографічні, соціальні й економічні показники стану розвитку селищної ради  — вони зумовлюють попит. Перспективи майбутніх капітальних проектів і територіальні напрямки розширення селища дають можливість спрогнозувати і попит, і пропозицію

Генеральний план є нормативно-правовим актом органа місцевого самоврядування. Цей документ містить загальні правила господарської діяльності, розраховані на тривалий час, близько 20 років. Більшість інформації з генпланів прямо чи опосередковано вливає на прийняття управлінських рішень.

Прийняттям генплану орган місцевого самоврядування втручається у звичайний хід подій, який повинен відбуватися на основі ринкової конкуренції.

Спираючись на ст. 25, п. 41, 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» та        ст. 8, 16, 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Борівська селищна рада в межах своїх повноважень ініціювала розробку генерального плану  селища міського типу Борова.

Практичний сенс розробки генплану смт. Борова включає в себе два класи факторів. Перший стосується всього населеного пункту і припускає, що, маючи генплан, селищна рада отримує можливості для отримання вихідних даних, необхідних для проектування і будівництва різних об’єктів: підприємств, магазинів, шкіл, дитячих садів і т. д. Точно так само відкриваються можливості для передачі в оренду або власність фізичних і юридичних осіб земель комунальної форми власності, зміни цільового призначення земельних ділянок (і підвищення тим самим інвестиційної привабливості територій) і так далі. Одним словом, без генплану селищна рада зв’язана по руках і ногах у своїх містобудівних ініціативах – а з ним може творити і розвиватися.

На даний час виконавець завершує роботу по проведенню топографо – геодезичних вишукувань території для подальшої розробки Генерального плану населеного пункту селища Борова.