Діяльність, що підлягає оподаткуванню

ручкаДіяльність, що підлягає оподаткуванню

     Згідно ст.212.1.11 Податкового кодексу, починаючи з 2015 року, підприємці, що займаються роздрібною торгівлею підакцизними товарами, а саме: алкогольними напоями, тютюновими виробами та нафтопродуктами зобов’язані сплачувати акцизний податок. Тому виходячи з ст.14.1.212 ПКУ, платники цього податку – особи, діяльність яких пов’язана з реалізацією населенню та іншим кінцевим споживачам наступних товарів: алкогольних напоїв і пива; тютюну і тютюнових виробів та нафтопродуктів.  Мається на увазі, що ці товари, які можуть реалізовуватися як за готівку, так і за безготівковим розрахунком, призначені для особистого (некомерційного) використання споживачем. Вищевказані особи в обов’язковому порядку підлягають реєстрації як платники акцизного податку.

Ставка акцизного податку в роздрібній торгівлі алкогольною продукцією, пивом, тютюном та тютюновими виробами і нафтопродуктами встановлена ​​на рівні 5% (ПКУ, ст.215.3.10). Об’єкт оподаткування – операції, пов’язані з реалізацією підакцизних товарів (ПКУ, ст.213).

Виходячи з вищенаведеного Борівська селищна рада Борівського району Харківської області наголошує на необхідність сплати акцизного податку у повному обсязі у відповідності до вимог ПКУ.

Також зазначаємо, що за порушення Податкового кодексу України (ПКУ) передбачена фінансова, адміністративна та кримінальна відповідальність.