Інформація управління соціального захисту населення Борівської районної державної адміністрації

Шановні жителі району

Відповідно до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 338-р «Про проведення єдиної системи цивільного захисту у режимі надзвичайної ситуації»  з урахуванням поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, висновків  Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо визнання розповсюдження COVID-19 у країнах світу пандемією, з метою ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення та відповідно до статті 14 та частини другої статті 78 Кодексу цивільного захисту України було установлено для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режим надзвичайної ситуації до 24 квітня 2020 року.

З початку впровадження карантину урядом було повернуто з-за кордону тисячі громадян України, серед яких, ймовірно, є особи, які постраждали від торгівлі людьми.

Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини.

Законодавством України особам, постраждалим від торгівлі людьми,  гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.

Але ж і кожен сам повинен бути уважним і обережним.

А для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують брехливі оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки. Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство.

Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти!

Хотілося б застерегти мешканців району, аби вони були пильними, не піддаватись на спокусливі пропозиції, навіть коли вони надходять від близьких та знайомих. Потрібно ретельно перевіряти документи роботодавців, вимагати підписання договору і уважно вичитувати його умови. В разі виїзду за кордон потрібно запастися телефонами посольств, відповідних служб та нікому не віддавати свого закордонного паспорта окрім працівників митних служб. Коли ж Ви стали жертвою торгівлі, звертайтеся до правоохоронних органів, громадських організацій.

Пам’ятайте, що Ваша мовчанка дарує свободу вашим кривдникам, і вони залишаються безкарними, продовжуючи торгувати людьми.

Якщо Ви стали жертвою торгівлі звертайтесь за телефонами:

Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації: (057) 705-26-42;

Регіональна консультативна телефонна «гаряча лінія» з попередження торгівлі людьми (працює на базі Харківської міської організації Міжнародної організації «Жіноча громада»):(057) 714-38-50;

 (Національна  безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів працює на базі Представництва міжнародної організації з міграції в Україні):

0 800 505 501, або 527 (з мобільного) (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території Україні), 

102 – Борівське відділення поліції Ізюмського відділу поліції ГУНП в Харківській області;

0(259) 6-13-01 – управління соціального захисту населення Борівської районної державної адміністрації.